Selectează formatul cotelor
  • +125 Cote americane
  • 5/4 Cote fracționare
  • 2.25 Cote zecimale
3 zile
04.09, 12:30
  • -103
  • X
    +260
  • +290
Liga I 2026/2027
România
/
Liga I 2026/2027
/
Stadionul Dr. Constantin Radulescu

Ponturi, Statistici și Cote

Fotbal Sponsorizat de Don.ro

CFR Cluj vs Farul Constanta Predicții

  • FC Farul Constanța are o medie de 1.25 goluri marcate și 1.50 primite în Liga I 2026/2027, iar diferența mică dintre ele definește meciul.
  • CFR 1907 Cluj este neînvinsă acasă, cu două victorii și niciun egal.
  • Farul a remizat în ultimele două meciuri și nu a câștigat în cele patru deplasări, având trei egaluri și o înfrângere.
  • CFR este neînvinsă în ultimele trei întâlniri cu Farul, cu două victorii și un egal.

Meci strâns pe Stadionul Dr. Constantin Rădulescu

CFR: stil și formă

Ne uităm mai întâi la CFR. Marius Șumudică a adus un stil pragmatic de când a preluat conducerea pe 14 august 2026: echipa presează sus, recuperează repede și mută mingea direct. CFR are ritm, caută fazele fixe și a avut un vârf de formă în meciurile recente. Planul e clar.

Totuși, forma dinaintea jocului este slabă: o singură victorie și patru înfrângeri în ultimele cinci partide din toate competițiile. CFR a pierdut cu 2-1 în deplasare cu Tromso, în calificările UEFA Conference League 2026, apoi a pierdut cu 3-0 în deplasare cu CS Corvinul Hunedoara în Liga I și a câștigat cu 1-0 acasă cu FCSB. Nu e o serie bună, iar asta apasă.

Farul: stil și formă

Mutăm privirea spre Farul. Ioan Sabău construiește de la fundași și joacă pe jos în 4-3-3, de când a preluat echipa pe 5 iunie 2026. Farul rotește bine mingea la mijloc și folosește lățimea terenului pentru a controla ritmul. Nu e grabă în jocul lor.

  • Meriton Korenica a marcat două dintre cele cinci goluri ale CFR din ultimele cinci meciuri în toate competițiile.
  • Andrei Cordea are patru goluri în cinci meciuri din Liga I.
  • Eduard Radaslavescu are trei goluri în șase meciuri din Liga I și trei în ultimele cinci partide ale Farului în toate competițiile, fiind opțiunea cea mai de încredere la cotele pentru marcator oricând.

CFR are un mic avantaj

CFR pornește cu un avantaj mic, după două victorii în ultimele trei dueluri directe și fără înfrângere în această serie. Farul vine vineri după trei egaluri la rând și cu obiectivul unei victorii în deplasare, dar bilanțul extern rămâne fără succes în patru meciuri: trei egaluri și o înfrângere. Nu e o diferență mare, dar nici una de ignorat.

Punem și cotele pe masă: victoria gazdelor are 2.26, victoria oaspeților este la 3.19, iar egalul are 3.15. Piața este corectă în mare parte, însă cota pentru egal pare puțin scăzută. Calculul e simplu.

Farul este dinamică, dar fragilă în deplasare, cu 1.25 goluri marcate și 1.50 primite în Liga I în acest sezon. Sub 2.5 goluri totale este cea mai bună alegere în cotele live. Verdictul final este victoria gazdelor la limită, cu Sub 2.5 goluri.

Adaugă-ne ca sursă preferată pe Google

Ponturi Pro

  • Pus la cota
    2.27
    Rezultat Final 1X2
    CFR Cluj
    Deschis
    Explicatie
    • CFR Cluj a marcat 6 goluri acasă, cu o medie de 3,0 pe meci, demonstrând o formă ofensivă puternică pe teren propriu.
    • CFR Cluj a câștigat 2 din ultimele 5 meciuri, inclusiv o victorie cu 3-2 în deplasare și una cu 1-0 acasă, ceea ce le oferă un plus de încredere.
    • În ultimele cinci confruntări directe, CFR Cluj a învins-o pe Farul Constanta de 4 ori, având un avantaj clar în fața acesteia.
  • Pus la cota
    1.63
    Peste/Sub
    Sub 2.5
    Deschis
    Explicatie
    • CFR Cluj nu a primit niciun gol acasă în acest sezon, ceea ce sugerează că meciurile lor pe teren propriu limitează de obicei golurile adversarilor.
    • Farul Constanta a înregistrat trei remize cu scoruri mici (0-0, 1-1, 1-1) în ultimele cinci partide, indicând meciuri echilibrate recent.
    • Când CFR Cluj joacă acasă, ambele echipe au marcat în 0,0% din cazuri, ceea ce indică rezultate dezechilibrate sau cu puține goluri.
  • Pus la cota
    1.82
    Ambele să înscrie
    Nu
    Deschis
    Explicatie
    • CFR Cluj nu a primit niciun gol acasă în Liga I 2026-2027, ceea ce arată că de obicei păstrează poarta intactă pe teren propriu.
    • Meciurile de la CFR Cluj au avut ambele echipe marcatoare în 0,0% din cazuri, semn că rareori marchează ambele formații.
    • În ultimele cinci întâlniri a existat un meci direct de 0-2 în care a înscris doar o echipă, susținând un răspuns negativ la „ambele marchează”.

Cote

Rezultat Final 1X2
Case de Pariuri
  • Gazde
  • Egal
  • Oaspeți
  • Bookmaker Logo
  • Bookmaker Logo
  • Bookmaker Logo
CFR 1907 Cluj logo

Ultimele 43 meciuri directe

  • 21
    Câștigat
  • 8
    X
  • 14
    Câștigat
FC Farul Constanta logo

H2H

  • feb. 28 2026
    Liga I
    CFR Cluj logo
    Farul Constanta
    1
    CFR Cluj logo
    CFR Cluj
    2
  • oct. 25 2025
    Liga I
    Farul Constanta logo
    CFR Cluj
    0
    Farul Constanta logo
    Farul Constanta
    2
  • apr. 24 2025
    Cup
    Farul Constanta logo
    CFR Cluj
    4
    Farul Constanta logo
    Farul Constanta
    1
  • ian. 27 2025
    Liga 1
    Farul Constanta logo
    CFR Cluj
    3
    Farul Constanta logo
    Farul Constanta
    1
  • sept. 01 2024
    Liga 1
    CFR Cluj logo
    Farul Constanta
    0
    CFR Cluj logo
    CFR Cluj
    3

Ponturi

  • Avatarul lui Huracane
    Huracane
    30 aug. 16:57 p.m.
    40.41%

    Peste/Sub
    Peste 2.75
    +137
  • Avatarul lui looser
    looser
    30 aug. 16:31 p.m.
    39.73%

    Peste/Sub
    Peste 1.5
    -275
  • Avatarul lui hotstake
    hotstake
    30 aug. 16:19 p.m.
    41.09%

    Peste/Sub
    Sub 2
    +125
  • Avatarul lui MegaTips
    MegaTips
    30 aug. 16:19 p.m.
    40.42%

    Peste/Sub
    Peste 1.5
    -275
  • Avatarul lui luckyStrike
    luckyStrike
    30 aug. 16:03 p.m.
    41.36%

    Peste/Sub
    Peste 2.5
    +109
  • Avatarul lui theone
    theone
    30 aug. 16:03 p.m.
    38.94%

    Peste/Sub
    Peste 2.5
    +109
  • Avatarul lui IceMan
    IceMan
    30 aug. 15:51 p.m.
    39.44%

    Ambele să înscrie
    Da
    -125
  • Avatarul lui topStar
    topStar
    30 aug. 15:51 p.m.
    39.87%

    Peste/Sub
    Peste 1.25
    -571
  • Avatarul lui GoldenBoy
    GoldenBoy
    30 aug. 15:27 p.m.
    38.52%

    Ambele să înscrie
    Da
    -125
  • Avatarul lui goldrush
    goldrush
    30 aug. 14:57 p.m.
    38.01%

    Peste/Sub
    Peste 3.75
    +374

Oferte Pariuri

  • Logo-ul SuperBet
    SuperBet
    country

    100% Până la 500 RON Bonus de Bun Venit Sport de la Superbet

    Ai reușit să revendici bonusul?
    L1203785W001253
  • Logo-ul Get's Bet
    Get's Bet
    country

    25% Până la 250 RON Bonus de Bun Venit de la Get's Bet

    Ai reușit să revendici bonusul?
    L1173107W000815
  • Logo-ul AdmiralBet
    AdmiralBet
    country

    250% Pana la 1000 Lei Pachet Bun-Venit de Sport de la AdmiralBet

    Verificat!
    Ai reușit să revendici bonusul?
    L1213822W001268
  • Logo-ul Betano
    Betano
    country

    100% Până la 500 RON Pariu Fără Risc de la Betano

    Ai reușit să revendici bonusul?
    *OFERTĂ VALABILĂ PENTRU CONTURI NOI
  • Logo-ul WinBoss Casino
    WinBoss Casino
    country

    Până la 1000 RON Pariu Gratuit Freebet de Bun Venit de la WinBoss

    Ai reușit să revendici bonusul?
    L1213823W001269
  • Logo-ul Mr Bit Casino
    Mr Bit Casino
    country

    100% Până la 200 RON Bonus de Bun Venit de la Mr Bit

    Recomandat
    Ai reușit să revendici bonusul?
    L1213854W001295

Meciuri Liga I

Info

  • Ce casa de pariuri ofera cele mai bune cote de 1X2 pentru CFR Cluj vs Farul Constanta?

    Cele mai bune cote de 1X2 pentru CFR Cluj vs Farul Constanta sunt: CFR Cluj sa castige - 1.97 , la SuperBet, Egal - 3.60, la PokerStars Casino and Farul Constanta sa castige - 3.90, la SuperBet.

  • Ce casa de pariuri are cele mai bune cote de Peste/Sub 2.5 goluri pentru CFR Cluj vs Farul Constanta?

    Cele mai bune cote de Peste/Sub 2.5 goluri pentru CFR Cluj vs Farul Constanta sunt: Peste 2.5 goluri - 1.85, la SuperBet și Sub 2.5 Goluri - 1.97, la SuperBet.

  • Care echipa dintre CFR Cluj si Farul Constanta are cele mai bune rezultate in ultimele 5 meciuri?

    CFR Cluj are 2 victorii, 0 egaluri si 3 infrangeri, in timp ce Farul Constanta are 1 victorii, 4 egaluri si 0 infrangeri.

  • Cine sunt cei mai buni marcatori pentru CFR Cluj si Farul Constanta in Liga I?

    Cei mai marcatori in Liga I sunt Andrei Cordea pentru CFR Cluj cu 4 goluri si Eduard Radaslavescu pentru Farul Constanta cu 3 reusite.

  • Dintre CFR Cluj și Farul Constanta , cine are cea mai buna aparare în sezonul actual din Liga I ?

    In acest sezon din Liga I, Farul Constanta are 8 goluri primite si 2 meciuri fara gol primit. In medie, Farul Constanta a primit 1.14 goluri per meci.

  • Cine a inscris golurile in ultimul meci dintre CFR Cluj si Farul Constanta?

    In ultimul meci dintre CFR Cluj si Farul Constanta golurile au fost inscrise de catre Alexandru Isfan, Aliev Alibek, Karlo Muhar

Autor

BetBrain Recomandă

  • Logo-ul Betano
    Betano
    country

    Joacă 5 Burning clover cu 50 Rotiri Gratuite Fără Depunere oferite de Betano

    Ai reușit să revendici bonusul?
    L1170664W000663
Fii parte din comunitate!

Statistici Liga I

  • Goluri Marcate logo
  • Goluri (ø)
  • Goluri R1
  • Goluri R2
  • Goluri Rapide (1'-10')
  • Goluri Târzii (+85')
  • Goluri Din Penalty
  • Goluri Cu Capul
  • Goluri Din Lovitură Liberă

Statistici Jucători

Nume
Andrei Cordea
4 0 0 0 6 476
Stefan Drazic
4 1 1 0 5 426
Camora
1 0 1 0 6 361
Lorenzo Biliboc
1 0 0 0 6 321
Ovidiu Perianu
1 0 0 0 3 242

Clasament Liga I

7 7 2 4 1 10:8 10
11 6 3 0 3 11:10 9
Glosar
  • M: Meciuri Jucate
  • V: Victorii
  • E: Egaluri
  • Î: Înfrângeri
  • G: Goluri
  • P: Puncte
  • Calificare în Playoff
  • Relegare în Playout

Acumulatoare

Înregistrează-te

Ai deja un cont BetBrain?